top of page
VU SNACKS
Şirket Geçmişi

Dondurmanızın keyfini çıkarırken size lezzetli bir hikaye anlatalım ister misiniz ?

Bundan 50 sene önce ilkbahar aylarında bir Çeşme sabahında sakız ve deniz kokusu içinde bir efsane doğdu. Şimdi çilek kırmızısından fıstık yeşiline her rengi var ama küçükken sarışınmış. Zaman geçti çıktı çimen kokan tepelere uçurtmasını saldı Alaçatı’nın rüzgarına. Meyvelerin en tazesini, sütün en nefisini de böyle keşfetti. Tahmin edersiniz ki çabucak büyüdü. Büyüdü büyümesine de kalbi hep çocuk kaldı. Aldı eline kepçesini, külahını koyuldu lezzet yoğurmaya ve insanları çağırmaya. İşte böyle başladı Veliusta efsanesi.

 

Çeşme’de kime sorsan Veliusta’yı gösterdi, kim ismini duysa yüzüne bir tebessüm yayılıverdi. Dondurmayı yalnız çocuklar yer diye kim demiş bilmiyoruz ama dondurmanın Veliusta’ sı: ‘Dondurma mideye değil kalbe gider, o yüzden her kalpte, lezzetli bir dondurmaya yaşı mevsimi olmadan yer vardır.’ demiş, ne de güzel söylemiş.

Aradan onca zaman geçti, dünya değişti Veliusta'nın lezzet sırrı değişmedi. Elli yıl önce çocuk iştahıyla Veliusta'nın dondurmasının tadına bakan küçükler yıllar sonra aynı küllahı eline alıp tekrar çocuk oluverdiler. Alışkanlığımızdır biz Çeşmeliler geleni hep sıcak ağırladık. Türkiye'nin, dünyanın her yerinden gelen misafirlerimizi hep tatlı bir "Hoş Geldiniz" ile karşıladık onlar da hep sıcak bir gülümsemeyle ayrıldılar.

Şimdi Veli usta, Türkiye'nin farklı yerlerinde , farklı ürün ve markalar ile binlerce noktada tatlıya, kurabiyeye, dondurmaya neşesini katan binlerce güzel  insanla mutluluk dağıtmaya devam ediyor. Her çalışanın işe başlamadan şöyle tembihliyor: 'Hobin işin olacak, keyifle başlayıp keyifle bitireceksin, en mühimi de önce kendin beğeneceksin.'


Şirket Geçmişimiz

1973

1983

1994

2001

2001 - 2013

2016

2018

2019

2021

2022

2023

50 Years Experience

Veli usta markası, kurucumuz Veli YÜCE  tarafından kuruldu. 

10 m2 lik bir dükkanda tek bir dondurma dolabı ve dondurma makinesi ile misafirlerini ağırlamaya başlar

2. şube açıldı.

Veli Usta zaman içinde ve müşterilerinin talepleri doğrultusunda klasik "dondurmacı dükkanı" olmaktan çıkarak, kafe pastane konseptine geçiş yaptı.

İzmir' de 8 şube daha açıldı.

İzmir Urla Bademler’ de 7000 m2 üzerine, kendi enerjisini kendi karşılayan, taştan  ve  ahşaptan yeşil  bir  üretim  tesisi  kurdu.

Türkiye'nin büyük markalarına Private Label ürünler üreterek ulusal zincirlere giriş.

Fonksiyonel ve besleyici gıdaların üretim ve pazarlamasına girilmesi.

Veli usta E-Ticaret satışının Türkiye' de başlaması.

VU Snacks™ markası ile ihracatın başlaması.

Geçmişteki gibi bugünde hizmetinizdeyiz.

Let's Get
Social

vusnacks
bottom of page